Receptury

title_ico

Maska na vlasy s aloe

wlosy

Příznivý vliv aloe na vlasy byl znám již ve starověku. Dužina z aloe pomáhá v péči o podrážděnou pokožku hlavy, hydratuje suché vlasy, pomáhá omezovat nadměrnou produkci kožního mazu, zamezuje přemašťováni vlasů. Pomáhá navracet pokožce hlavy přirozenou rovnováhu, což má za následek snížení tvorby lupů. Jedním slovem – aloe posiluje vlasy,

a to díky své bohaté dužině. Aloe je dokonalým zdrojem aminokyselin, vitamínů C, E a skupiny B, obsahuje také pro vlasy důležitý biotin a kyselinu listovou a celou řadu minerálů, které mají vliv na jejich zdravý vzhled – sodu, draslík, hořčík, zinek, měď a železo.


Maska na vlasy s aloe

Dokonalý domácí způsob regenerace suchých konečků vlasů, podrážděnou pokožku hlavy, na odstranění lupů a problémů s vypadáváním vlasů.

Složení:

  • 2 – 3 lžíce šťávy z aloe
  • sklenice teplé vody
  • lžíce medu

Smíchat šťávu z aloe s vodou  a medem do rozpuštění. Nanést na vlhké vlasy, ovinout vlasy teplým ručníkem a nechat působit asi 20 – 30 minut. Potom vlasy opláchnout a umýt šamponem.

Tonik na vlasy s aloe:

Tonik na vlasy s aloe

Tonik na vlasy s aloe

Účinně působí při odstraňování problémů pokožky hlavy – při lupech, při nadměrném vylučování kožního mazu a při vypadávání vlasů.

Složení:

  • 2 – 3 lžíce šťávy z aloe
  • 1 sklenice čisté vodky

Šťávu z aloe zalijeme vodkou, na dva týdny necháme stát v těsně uzavřené lahvičce. Po dvou týdnech přelijeme do nádoby z tmavého skla a uchováváme na tmavém místě. Tonik vtíráme do pokožky hlavy 2 x týdně na noc  (ráno je nutné vlasy umýt).